Izvor: Glas javnosti, 05.Maj.2010, 07:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evropski parlament za konkretne rezultate Euleksa

PRIŠTINA - Evropski parlament (EP) pripremio je predlog rezolucije o Kosovu u kojem se izražava zabrinutost zbog činjenice da "široko rasprostranjena korupcija na Kosovu ostaje jedan od najvećih problema zajedno sa organizovanim kriminalom".

EP, prenosi dopisnik prištinskog lista "Koha ditore" iz Brisela, traži od Euleksa da se hitno preduzmu koraci protiv korupcije i organizovanog kriminala, te poštovanje slobode izražavanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << i nezavisnosti medija.

Istovremeno, EP,izražava zabrinutost i zbog visokog nivoa nezaposlenosti na Kosovu.

Zabrinut zbog stanja životne sredine, Evropski parlament traži i momentalno zatvaranje termocentrale "Kosovo A" i što skorije zatvaranje centrale "Kosovo B".

To su samo neke od glavnih tačaka nacrta izveštaja o Kosovu predviđenog da bude predlog rezolucije Evropskog parlamenta koju je u ime Komiteta za spoljnu politiku izradila izvestilac za Kosovo Ulrike Lunaček. "Koha ditore" ocenjuje da je EP predlogom Lunačekove dosta kritičan prema negativnim pojavama na Kosovu, kao što su korupcija i organizovani kriminal.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.