Izvor: S media, 12.Dec.2011, 09:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić u poseti Italiji
Predsednik Srbije Boris Tadić boravio je danas u Italiji, gde je sa predstavnicima kompanija "Beneton" i "Danijeli" razgovarao o proširivanju saradnje i mogućnostima za nova ulaganja u Srbiji.
Takođe, predsednik Srbije Boris Tadić razgovarao je u Trstu sa predsednikom regije Friuli-Venecija, Ðulijom Rencom Tondom o produbljivanju ekonomskih veza te pokrajine i Srbije i održavanju zajedničkog >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << poslovnog foruma na proleće sledeće godine.
Tadić: EU opredeljenje Srbije
Tadić: Ekonomija je najveći problem, ne Kosovo (VIDEO, FOTO)
Policajac greškom ležao u italijanskom zatvoru
Na sastanku sa predsednikom borda direktora kompanije "Danijeli" Ðanpjetrom Benedetijem u Udinama bilo je reči o mogućnosti da ta kompanija, jedan od tri najveća svetska proizvođača opreme i proizvodnih linija za industriju gvožđa i čelika, u Srbiji podigne fabriku specijalnih čeličnih proizvoda.
Kako kažu u toj kompaniji, čija je centrala u gradu Udine na severu Italije, reč je o investiciji koja bi stvorila više od dve hiljade radnih mesta a samoj Srbiji donela značajne prihode jer bi bila izvozno orijentisana.
Dogovor neizvestan zbog krize u EU
Tadić je posle sastanka sa Benedetijem izjavio da ne može da obeća da će dogovor sa kompanijom "Danijeli" biti finalizovan jer se čitava EU nalazi u velikoj krizi.
"Ovde sam da obavim svoj deo posla, ministri rade svoj deo posla, premijer svoj deo posla. Predsednik razgovara sa predstavnicima najvećih kompanija a ''Danijeli'' je jedna od tri najveće kompanije u svetu u proizvodnji specijalnih čeličnih proizvoda i važno je ako bi jedna ovakva kompanija došla u Srbiju", rekao je Tadić.
Benedeti je izjavio da se u ovom trenutku radi na otklanjanju nejasnoća kako bi se stekli svi potrebni elementi za finalizovanje vizibiliti studije.
On nije precizirao koju lokaciju u Srbiji ta kompanija razmatra, ali je rekao da je o mogućnostima izgradnje fabrike razgovarao sa gradonačelnikom Šapca.
Predsednik Srbije je večeras u Trevizu imao sastanak s predsednikom kompanije "Beneton" Lučanom Benetonom, jednim od najvećih stranih investitora u srpski tekstilni sektor, o proširenju saradnje i iskustvima poslovanja.
Tadić je posle sastanka izjavio da ga raduje činjenica da je jedan od giganata italijanske tekstilne industrije zadovoljan načinom na koji se realizuje njegova investicija u niški "Niteks", posebno zbog toga što "Beneton" kao svetska kompanija sa sobom donosi i promenu poslovne kulture.
Tadić se sastao sa predsednikom regije Friuli-Venecija Ðulija budući da je dekretom Ministarstva inostranih poslova Italije ona određena da održava specijalne odnose sa Srbijom.
(Tanjug)






