Izvor: Blic, 25.Avg.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Struja skuplja tek dogodine

Struja skuplja tek dogodine

- U pripremi je predlog MMF-u da se saglasi sa odlaganjem poskupljenja struje koje je planirano za oktobar u iznosu od oko 40 odsto - najavio je Dinkić na jučerašnjoj konferenciji za novinare. Prema njegovom tumačenju, nove cene električne energije primenjivale bi se tek u idućoj godini ukoliko to podrži MMF koji je kao jedan od uslova za podršku našim reformama zatražio ispravljanje dispariteta i to u predviđenim rokovima i procentima. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<

- Kako je većina cena liberalizovana i ako Vlada na neopravdan rast cena prehrambenih proizvoda reaguje intervencijama iz robnih rezervi, a poskupljenje struje bude odloženo neće biti razloga za porast inflacije - ocenio je Dinkić, dadajući da se očekuje samo poskupljenje grejanja.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.