Radiće se Fruškogorski koridor; Ekonomija i život ne mogu da stanu zbog epidemije

Izvor: B92, 22.Jul.2020, 14:25

"Radiće se Fruškogorski koridor; Ekonomija i život ne mogu da stanu zbog epidemije"

Novi Sad -- Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović obišla je danas radove na rehabilitaciji državnog puta od Bačke Topole do Siriga.

Ona je radove obišla sa gradonačelnikom Novog Sada Milošem Vučevićem i direktorom "Puteva Srbije" Zoranom Drobnjakom.

Mihajlović je istakla da ekonomija i život ne mogu da stanu zbog epidemije i da je država tu da stvori uslove da svi koji mogu rade i da se Srbija razvija, saopšteno je iz >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ministarstva.

"Od Beograda do Subotice rehabilituje se 65 kilometara auto-puta, ova deonica najvećim delom je završena, do sredine avgusta biće gotovo i preostalih 10,5 km. Važno je da se putevi održavaju i da velika gradilišta rade", rekla je ona.

Dodala je da je vrednost sadašnjih i planiranih investicija u Vojvodini pet milijardi evra.

"Pored modernizacije brze pruge Beograd-Budimpešta, radiće se Fruškogorski koridor. Sve je spremno, kredit je odobren, dokumentacija završena, država je dala garancije i nakon potpisivanja ugovora radovi mogu da krenu", rekla je ona i dodala da nije zaboravljena ni saobraćajnica Beograd - Zrenjanin - Novi Sad.

Gradonačelnik Vučević izjavio je da je srećan koliko se radi u celoj Vojvodini i Srbiji, te da je važno da naša zemlja ima što bolje i bezbednije saobraćajnice, kako bismo spremno dočekali period posle epidemije.

"Završetkom ove deonice dobijamo još atraktivniji prilaz Novom Sadu iz pravca Subotice i Mađarske. Čeka nas još zajedničkih investicija, jedna od njih je i kružna raskrsnica u gradu, što će omogućiti bolji protok saobraćaja i zaobilaženje centra grada za teretni saobraćaj", rekao je on.

Dodao je da se ni u borbi sa kovidom-19 ekonomija ne može da stane jer život mora da teče.

Deonica koju su obišli jedna je od 26 koje se rade na autoputevima u Srbiji, izjavio je direktor Puteva Srbije Zoran Drobnjak.

"Urađeno je više od 24 km, ostaje još 10,5 km. Vrednost radova je oko 10 miliona evra. U ovoj godini oko 200 km auto-puteva ćemo presvući asfaltom", dodao je on.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.