Porasla nezaposlenost u SAD

Izvor: TvojPortal.com, 09.Jul.2011, 10:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Porasla nezaposlenost u SAD

/voa/ Stopa nezaposlenosti u Sjedinjenim Državama povećala se u junu na 9,2 odsto, što je najveći nivo ove godine. Sekretarijat za rad u današnjem izveštaju navodi da je u junu otvoreno samo 18 hiljada radnih mesta, što je najmanji broj u proteklih 9 meseci i još jedan indikator da se američka ekonomija sa velikim teškoćama izvlači iz recesije.


Komentarišući ovaj izveštaj predsednik Obama je rekao da brojke samo potvrdjuju ono što većina Amerikanaca već zna >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << – da predstoji još dug put do ekonomskog preokreta. Obraćajući se novinarima u ružičnjaku Bele kuće, Obama je rekao da teškoće sa kojima se američka ekonomija suočavala tokom protekla dva meseca - porast cena nafte i poremećaj u snabdevanju zbog prirodnih katastrofa u drugim zemljama, nisu nastale preko noći i da neće biti prevazidjene preko noći. Predsednik je takodje rekao da je predan saradnji sa republikancima u traganju za dvostranačkim rešenjem za smanjenje budžetskog deficita.
Republikanski zakonodavci su, medjutim ocenili da su današnji podaci o nezaposlenosti “potpuno neprihvatljivi” i ponovo okrivili preterane troškove federalne vlade za zastoj u otvaranju novih radnih mesta.

ekonomijaSADnezaposlenostporast

Nastavak na TvojPortal.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TvojPortal.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TvojPortal.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.