Izvor: Akter, 12.Avg.2015, 15:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PKB ima dugove od 60 miliona evra
Gradonačelnik Beograda Siniša Mali izjavio je danas da Poljoprivredna korporacija Beograd (PKB) iz Padinske Skele nije profitabilno preduzeće i da trenutno duguje 60 miliona evra
On je novinarima u Beogradu rekao da se zbog toga krenulo u privatizaciju te korporacije i istakao da se neće prodavati građevinsko zemljište.
"Ono što je predmet privatizacije PKB-a je poljoprivredno zemljište, koje nikada neće biti građevinsko ili industrijsko. Ne postoji nikakva >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << šteta da će neko kupiti to zemljište, a onda preprodati i napraviti neke velike pare", kazao je Mali.
Prema rečima Malog, prava oko 2.000 zaposlenih u PKB-u će biti maksimalno zaštićena, odnosno određeni broj radnika će preuzeti novi kupac, a ostalima će biti ponuđen socijalni program, kao i za svako preduzeće u restrukturiranju.
Gradonačelnik je istakao da se Grad Beograd ne bavi poljoprivrednom proizvodnjom i da zato želi da pronađe strateškog partnera za PKB koji bi investirao u razvoj proizvodnje.
Predstavnici Samostalnog i Nezavisnog sindikata Poljoprivredne korporacije Beograd (PKB) iz Padinske Skele ocenili su danas da se još nisu stekli uslovi za privatizaciju te korporacije, jer se ne zna kolika je vrednost kapitala, ni šta će se prodati.
Mali: PKB ima dugove od 60 miliona evra
Izvor: NoviMagazin.rs, 12.Avg.2015
Gradonačelnik Beograda Siniša Mali izjavio je danas da Poljoprivredna korporacija Beograd (PKB) iz Padinske Skele nije profitabilno preduzeće i da trenutno duguje 60 miliona evra.On je novinarima u Beogradu rekao da se zbog toga krenulo u privatizaciju te korporacije i istakao da se neće prodavati...





