Izvor: B92, 04.Maj.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Naftni samit u prestonici Vojvodine
Novi Sad -- U Novom Sadu naredna dva dana održava se sastanak naftnih kompanija koje čine Skaut grupu za istočnu i centralnu Evropu.
Kako se navodi u saopštenju NIS-a, sastanku će prisustvovati predstavnici kompanija iz 21 države među kojima su Šel, MOL, OMV, Helenik petroleum, Rompetrol, Petrom, INA-Naftaplin i druge.
NIS je najavio da će na sastanku predstaviti najznačajnije projekte koji se trenutno realizuju u kompaniji i ocenio da takav vid sastanaka pruža >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mogućnost uspostavljanja poslovnih kontakata i direktne saradnje među naftnim kompanijama, članicama Grupe.
Skaut grupa za istočnu i centralnu Evropu angažuje se na saradnji i dobrovoljnoj razmeni tačnih i pravovremenih informacija o istraživanju i proizvodnji nafte u zemljama regiona i pruža mogućnost za zajedničke poslove kompanija članica.
Grupu, koja je osnovana 1993. godine, čine naftne kompanije iz Albanije, Jermenije, Azerbejdžana, Belorusije, Bugarske, Hrvatske, Češke, Grčke, Mađarske, Kazahstana, Letonije, Litvanije, Moldavije, Poljske, Rumunije, Rusije, Slovačke, Slovenije, Turske, Ukrajine i SCG.










