Lagard: Ne gledam u staklenu kuglu

Izvor: B92, 08.Apr.2013, 11:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lagard: Ne gledam u staklenu kuglu

Peking -- Direktorka Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) Kristina Lagard ocenila je da evro ima sigurnu budućnost.

Ona je izrazila nadu da nijednoj evropskoj zemlji neće u budućnosti biti potreban plan EU i MMF za spasavanje.

"Mislim da je u velikoj meri bila zanemarivana politička volja da se održi, ohbrabi i ojača evrozona", izjavila je Lagard, na marginama godišnje konferencije Azijskog foruma >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Boao, u kinerskoj provinciji Hainan.

"Pred evrom je budućnost i to dugoročna", dodala je direktorka MMF.

Bivša ministarka Francuske smatra da su sukcesivne dužničke krize zemalja evrozone uzdrmale poverenje na svetskim tržištima.

Komentarišući mogućnosti izbijanja novih kriza Lagard je rekla da "ne ume da gleda u staklenu kuglu".

"Iskreno se nadam da neće više biti članica EU kojima će biti potrebna istovremena pomoć evropskih partnera i MMF", kazala je ona.

Osvrćući se na kiparski slučaj, Lagard je ocenila da je to jedinstven slučaj i da privreda te zemlje predstavlja samo 0,2 odsto evropske ekonomije.

"To je veoma specifičan slučaj sa više aspekata", rekla je ona, apostrofirajući značaj bankarskog sektora u kiparskoj ekonomiji.

Lagard je izrazila nadu da će predstavnici EU izvući pouku iz finasijskih kriza iz dve poslednje godine i da će "odlučiti da ubrzaju konsolidaciju evrozone.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Lagard: Duga budućnost eura

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 08.Apr.2013

Zajednička evropska valuta ima sigurnu budućnost, ocijenila je direktor Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), Kristina Lagard /Christine Lagarde/, i dodala da se nada da nijednoj evropskoj zemlji više neće biti potreban plan za spasavanje. „Mislim da je u velikoj meri bila zanemarivana politička...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.