Izvor: S media, 04.Dec.2010, 13:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kukuruz izvozimo i u Japan
Iz Srbije je u oktobru i novembru izvezeno rekordnih 548.000 tona kukuruza i ukoliko takav trend bude nastavljen, realno je očekivati da će izvoz te žitarice u ovoj godini dostići nivo od 1,8 do čak dva miliona tona , izjavio je direktor udruženja "Žita Srbije" Vukosav Saković.
Saković kaže da najveći deo viškova srpskog kukuruza završi na tržistu Evropske unije, potom u zemljama u okruženju >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << - Bosni i Hercegovini, Makedoniji, Crnoj Gori i Albaniji, a naš kukuruz stiže i do Južne Koreje, pa čak i Japana.
- U prethodnoj ekonomskoj godini izvezli smo 1,35 miliona tona, što je drugi najbolji rezultat kada je u pitanju izvoz kukuruza iz Srbije - kazao je Saković, napominjući da ekonomska godina za kukuruz važi od 1. oktobra do 30. septembra naredne godine.
Pad prometa na Produktnoj berzi
On je podsetio da je apsolutni rekord svih vremena u izvozu kukuruza zabeležen u pretprošloj ekonomskoj godini - 1,46 miliona tona, odnosno čak 1,6 miliona tona u kalendarskoj godini (2009).
Saković je, govoreći o sada već prethodnoj ekonomskoj godini okončanoj 30. septembra 2010. godine, naveo da je očekivan nešto veći izvoz kukuruza - od 1,5 miliona tona, ali je on u avgustu i septembru naprosto bio stao, jer je domaća cena bila znatno iznad izvoznih svetskih cena.
Pogledaj vesti o: Japan
Kukuruz izvozimo i u Japan
Izvor: Capital.ba, 04.Dec.2010
BEOGRAD, Iz Srbije je u oktobru i novembru izvezeno rekordnih 548.000 tona kukuruza i ukoliko takav trend bude nastavljen, realno je očekivati da će izvoz te žitarice u ovoj godini dostići nivo od 1,8 do čak dva miliona tona , izjavio je direktor udruženja 'Žita Srbije' Vukosav Saković. Saković...













