Izvor: TvojPortal.com, 08.Dec.2011, 12:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Istorijski uspeh srpskog izvoza
/vesti online/ Ako ste mislili da je greška u naslovu nije - premijer Srbije Mirko Cvetković izjavio je danas da je Srbija u prvih deset meseci ove godine povećala svoj izvoz za 25 odsto u odnosu na isti period prošle godine i da to predstavlja "istorijski uspeh".
On je zadovoljan, a narodu baš i nije do smejanja: Mirko Cvetković
Postigli smo istorijski, najveći stepen pokriveniosti uvoza našim izvozom, rekao je Cvetković na dodeli nagrada koje Agencija >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << za strana ulaganja i promociju izvoza (SIEPA) dodeljuje najboljim izvoznicima.
"Vlada Srbije je veoma zainteresovana da podrži izvoznike. To je deo nove orijentacije i novog modela razvoja naše privrede", naglasio je Cvetković.
Potpredsednica Vlade Verica Kalanović je napomenula da je Evropska unija (EU) u vremenu krize fokusirana na razvoj i podršku malim i srednjim i preduzećima i da tako, kako je rekla, treba da bude i u Srbiji.
Opširnije
ekonomijaSrbijaMirko Cvetkovićsrpski izvozistorijski uspeh







