Dolazak Deleza šansa za domaću industriju

Izvor: Beta, 10.Maj.2011, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dolazak Deleza šansa za domaću industriju

BEOGRAD, 10. maja 2011. (Beta) - Ministar poljoprivrede i trgovine Srbije Dušan Petrović izjavio je u utorak da će dolazak belgijske trgovinske kompanije "Delez" u Srbiju povećati efikasnost domaće trgovine, poljoprivredne i prehrambene industrije.

"Dolazak trgovinskog lanca 'Delez' je i velika izvozna šansa za Srbiju", rekao je Petrović na otvaranju Mini sajma nabavke u Privrednoj komori Srbije gde je ponudu predstavnicima "Deleza" predstavilo oko 70 domaćih prehrambenih kompanija.

Predsednik Deleza, zaduzen za istočnu i jugoistočnu Evropu Konstantinos Mačeras izjavio da će preuzimanjem Delta maksija domaći proizvodjaci dobiti priliku da izvoze u Evropu, a u planu je i da se roba za lanac Delez proizvodi u Srbiji.

Mačeras je poručio da će Delez u dogovorenim rokovima isplaćivati domaće dobavljače i imati dobru saradnju sa njima jer je praksa te kompanije da u svojim objektima u svetu nudi 55 odsto robe lokalnih proizvodjača.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.