Direktori elektroenergetskih kompanija u lozničkom kraju: Nova elektromreža za Gornje Nedeljice do Božića

Izvor: SrbijaDanas.com, 06.Dec.2021, 14:43

Direktori elektroenergetskih kompanija u lozničkom kraju: Nova elektromreža za Gornje Nedeljice do Božića

U lozničkom kraju, od Gornjih Nedeljica do Grnčara, do Božića biće zamenjeno 25 kilometara dalekovoda, napojni kabl i sve drvene bandere

Na taj način biće rešen dugogodišnji problem sa napajanjem električnom energijom u tom kraju, rekao je Milorad Grčić, v.d. direktora „Elektroprivrede Srbije”.

Grčić je istakao da je to rezultat razgovora predsednika Srbije Aleksandra Vučića i meštana tog kraja koji je vođen u subotu, 4. decembra.

- Pre >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << dva dana predsednik Vučić je boravio u lozničkim selima i razgovarao sa ljudima koji su se žalili da nemaju stabilno snabdevanje električnom energijom, da vrlo često imaju isključenja i da zbog toga otežano žive i otežano obavljaju svakodnevne posete. Naša obaveza je bila da taj problem rešimo – rekao je Grčić novinarima nakon posete selu Gornje Nedeljice, gde su u toku radovi na zameni dalekovoda i drvenih bandera.

On je objasnio da je u lozničkom kraju glavna energetska mreža urađena, jer je „Elektromreža Srbije“ uradila trafostanicu od 110 kV i rekonstruisala sve dalekovode, tako da je sada ostala da se uradi niskonaponska mreža.

- U loznički kraj u prethodnih pet godina EPS, EMS i EDS, odnosno država, u elektroprenosni sistem uložili su oko 3,5 miliona dinara. Sada smo napravili plan da do Božića, a možda i ranije, budu urađeni svi dalekovodi i zamenjenje sve drvene bandere, kojih inače ima malo. Smatramo da je 7. januar realan rok za završetak radova, i od tada ovaj kraj više neće imati problema sa strujom - rekao je Grčić.

Dodao je da će „Elektrodistribucija Srbije“ odmah krenuti u zamenu 25 kilometara dugačkog dalekovoda, koji je, „srce problema”, jer ta deonica izaziva sve ostale probleme.

Pored Grčića, Gornje Nedeljice posetili su i Jelena Matejić, direktor „Elektromreže Srbije“, Bojan Atlagić, v. d. direktora „Elektrodistribucije Srbije“ i Vidoje Petrović, gradonačelnik Loznice.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Nova elektromreža za Gornje Nedeljice do Božića

Izvor: B92, 06.Dec.2021

U lozničkom kraju, od Gornjih Nedeljica do Grnčara, do Božića biće zamenjeno 25 kilometara dalekovoda, napojni kabl i sve drvene bandere...Na taj način biće rešen dugogodišnji problem sa napajanjem električnom energijom u tom kraju, rekao je Milorad Grčić, v .d. direktora "Elektroprivrede...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.