Izvor: B92, 15.Maj.2014, 15:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
100 ha kukuruza i pšenice pod vodom
Leskovac -- Bujični potoci i voda iz kanala poplavili su na području Jablaničkog okruga više od 100 hektara sa pšenicom, kukuruzom, ranim povrćem i detelinom.
Kako je rekao načelnik Odseka za vanredne situacije u Leskovcu Miodrag Marjanović najveću štetu usevima pričinilo je izlivanje Tulovske reke u atarima sela Guberevac, Grabovnica, Donji i Gornji Bunibrod i Badince. Pored toga usled zagušenja kanala otpadom u selu Pertatu u opštini Lebane poplavljena su dvorišta 15 kuća >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali voda nije pričinila veću materijalnu štetu.
Reke Veternica i Jablanica još su u svom koritu i za sada ne preti opasnost od njihovog izlivanja.
Poljoprivrednici čije su njive poplavljene sami pokušavaju da prokopaju manje kanale i da deo vode izbace iz parcela sa pšenicom , kukuruzom i povrćem.
"Veliku štetu mi je pričinila ova voda iz kanala koji je zapušen. Uništena nam je pšenica, sva je polegla i bašta sa paprikom. Trebalo bi da se ovaj kanal malo pročisti i da se voda sprovede na drugu stranu. Kanal lepo urađen ali ljudi bacaju svašta i zapuše", pričaju meštani Guberevca Vlada Stanković i Dobrosav Stamenković.
Iz kabineta gradonačelnika Leskovca Gorana Cvetanovića danas je saopšteno da situacija još nije alarmantna ali sve službe su stavljene u stanje pripravnosti zbog najave povećanja vodostaja u večernjim satima. U saopštenju se navodi da je usled izlivanja potoka Šaranice kod Pečenjevca poplavljeno je desetak kuća i dvorišta.
Na području Leskovca u poslednja 24 sata palo je 40 litara kiše po kvadratnom metru.
Haos u Leskovcu: Kukuruz, pešnica i povrće pod vodom
Izvor: JuznaSrbija.info, 16.Maj.2014, 13:45
Bujični potoci i voda iz kanala poplavili su na području Jablaničkog okruga više od 100 hektara sa pšenicom, kukuruzom, ranim povrćem i detelinom









