Izvor: Kurir, 24.Feb.2012, 15:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
POPUST EPS ZA UGROŽENE VREDAN 200 MILIONA DINARA
Popust se odnosi na domaćinstva koja su korisnici prava na materijalno obezbeđenje i koja troše do 450 kilovat-časova i domaćinstva koja su u stanju izuzetne socijalne potrebe, koja troše do 350 kilovat-časova električne energije mesečno
BEOGRAD - Elektroprivreda Srbije će socijalno ugroženim domaćinstvima otpisati račune za struju vredne oko 200 miliona dinara, rečeno je na konferenciji za novinare >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << EPS-a.
Na osnovu predloga predsednika Srbije Borisa Tadića, oko 102.000 domaćinstava imaće popust na februarski račun za struju od 100 odsto, za potrošnju do 350 kilovat-časova, odnosno 450 kilovat-časova mesečno.
Taj popust se odnosi na domaćinstva koja su korisnici prava na materijalno obezbeđenje i koja troše do 450 kilovat-časova i domaćinstva koja su u stanju izuzetne socijalne potrebe, koja troše do 350 kilovat-časova električne energije mesečno.
EPS će odobravati i vanredni popust od 30 odsto za februar, koji mogu da koriste sva domaćinstava koja u februaru potroše 15 odsto manje struje u odnosu na januarsku potrošnju, uz uslov da nemaju dugovawa i da račun za februar plate na vreme, rekao je pomoćnik direktora EPS-a za distribuciju električne energije Radovan Stanić.
Pogledaj vesti o: Boris Tadić







