Izvor: Vesti-online.com, 17.Maj.2012, 13:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EPS i Kusturica grade elektrane na Mećavniku

Elektroprivreda Srbije (EPS) i preduzeće Emira Kusturice "Lotika" dogovorili su danas zajedničku izgradnju pet elektrana na Mećavniku u Mokroj Gori.

Protokolom o saradnji EPS-a i "Lotike" predviđeno je formiranje zajedničkog peduzeća koje će biti investitor izgradnje dve male hidroelektrane, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << dve solarne i jedne elektrane na biomasu.

Kako je saopštio EPS, hidroelektrane će biti na Crnom Rzavu, snage po jedan megavat, kolika će biti i snaga dve elektrane na neakumuliranu energiju sunca i elektrane na biomasu.

Protokol su potpisali generalni direktor preduzeća EPS Obnovljivi izivori Aleksandar Vlajčić i vlasnik "Lotike" i poznati režišer Emir Kusturica.

"Na mokrogorskom primeru formulisaće se kriterijumi za obezbeđivanje uslova za unapređenje energetske efikasnosti i unapređenje zaštite životne sredine, a posebno za obezbeđivanje održivog korišćenja zaštićenih područja", navodi se u saopštenju EPS-a.

Potpisivanju protokola o saradnji EPS-a i "Lotike" prisustvovali su ministar poljoprovrede Srbije Dušan Petrović i gradonačelnik Užica Jovan Marković.

Nastavak na Vesti-online.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.