Izvor: Kurir, 25.Feb.2012, 10:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DŽABE STRUJA ZA 102.000 LJUDI
BEOGRAD - Štednja se isplatila. Elektroprivreda Srbije otpisaće socijalno ugroženim domaćinstvima februarske račune za struju, najavili su iz EPS.
BEOGRAD - Štednja se isplatila.
Elektroprivreda Srbije otpisaće socijalno ugroženim domaćinstvima februarske račune za struju, najavili su iz EPS.
Na osnovu predloga predsednika Srbije Borisa Tadića, oko 102.000 domaćinstava imaće popust na februarski račun >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << za struju od 100 odsto. Taj popust se odnosi na domaćinstva koja su korisnici prava na materijalno obezbeđenje i koja troše do 450 kilovat-časova, kao i domaćinstva koja su u stanju izuzetne socijalne potrebe i troše do 350 kilovat-časova električne energije mesečno.
- Elektroenergetski sistem Srbije i dalje je napregnut i zato pozivam građane da i dalje štede struju - rekao je direktor Sektora za tarifne kupce u Direkciji EPS Milan Mirosavljević.
Pravo na popust od 30 odsto imaće građani čija je prosečna dnevna potrošnja niža za najmanje 15 odsto od prosečne dnevne potrošnje u januaru.
(S. Ž.)
Pogledaj vesti o: Boris Tadić





