Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Nov.2014, 13:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Patriotski blok DSS i Dveri
Demokratska stranka Srbije (DSS) i desničarski pokret Dveri saopštili su danas da su danas ozvaničili saradnju i da je njihovim udruživanjem "stvoreno jezgro patriotskog bloka", u kome će biti i "nacionalno svesni istaknuti intelektualci".
Predsednik DSS Sanda Rašković Ivić rekla je, na konferenciji za novinare, da je sa Dverima postignuta saglasnost da Srbija ne ulazi u NATO i Evropsku uniju, o odbrani Ustava Srbije, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ekonomskom patriotizmu i priklanjanju ekonomskoj i političkoj saradnji sa Rusijom.
"Treba to klatno Srbije koje je krenulo ka Zapadu, vratiti ka Istoku", konstatovala je Rašković Ivić.
Ona je istakla da će blok DSS i Dveri tražiti da se raspiše referendum o ulasku u EU, a da mu prethodi jednogodišnja javna rasprava o tome, "sa medijskim fer-plejem, da evroskeptične i evrofanatične snage imaju jednak pristup medijima".
Prema oceni Rašković Ivić, Ustav predstavlja poslednju odbranu cepanju Srbije i "poslednju odbranu da se na teritoriji Srbije stvori takozvana Republika Kosova".
Rašković Ivić i predstavnik Dveri Boško Obradović su istakli da je Krim sastavni deo Rusije i da je Kosovo Srbija.
"Pošto je Rusija promenila Ustav i Krim proglasila svojim sastavnim delom", kako je rekao Obradović, "država Srbija sad mora da prizna Rusiju u njenim ustavnim granicama", a ako to ne uradi, onda će imati problem sa Moskvom.
Obradović je naglasio da su se tek dolaskom Rašković Ivić na čelo DSS, uklonile prepreke i stvorili uslovi za zajednički nastup, jer je "prethodno rukovodstvo DSS odbijalo svaku saradnju u zajedničkom opozicionom bloku".
Prema njegovoj oceni, biračko telo je kaznilo DSS i Dveri zbog toga što nisu zajedno nastupili na izborima u martu, i zato je današnji dogovor o njihovoj saradnji "prvi oblik opozicionog okupljanja u novije doba".
"U Skupštini Srbije nema opozicije, ona je van parlamenta", istakao je Obradović i dodao će DSS i Dveri "biti nosioci te nove opozicije" i ukazivati da sadašnja vlast zemlju vodi u "potpunu državnu propast" - demografsku, ekonomsku i socijalnu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






