Parada hrabrosti osoba sa invaliditetom 3. oktobra

Izvor: Radio 021, 21.Sep.2016, 21:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Parada hrabrosti" osoba sa invaliditetom 3. oktobra

"Parada hrabrosti, snage i dostojanstva" osoba sa invaliditetom biće održana 3.oktobra u centru Beograda, saopštile su danas Dveri, posle sastanka predstavnika Organizacionog odbora manifestacije sa predsednikom skupštinskog Odbora za ljudska i manjinska prava Mehom Omerovićem.

U saopštenju se navodi da je sastanak održan na inicijativu poslanika Dveri Marije Janjušević i da je Omeroviću uručena lista >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << sa 16 najvažnijih zahteva osoba sa invaliditetom.

Prisutni su se složili da postoji mnogo načina da se položaj OSI u Srbiji unapredi i da je neophodno međusobno razumevanje i upornost u isticanju ključnih problema, a da država mora da spreči diskriminaciju unutar ove osetljive grupe osoba, kao i selektivna rešenja, kaže se u saopštenju.

Autor: Agencije

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.