Izvor: SrbijaDanas.com, 01.Jun.2019, 21:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Održan protest "Jedan od pet miliona" u Beogradu
Građanima su se obratili Jugoslav Kiprijanović iz Dveri, glumac Branislav Lečić i organizator protesta Miodrag Simović.
Protest "Jedan od pet miliona", 26. po redu, održao se danas u Beogradu. Šetnja je počela kod Terazijske česme, nakon čega je krenula protestna šetnja do RTS-a.
On je podsetio da je prošlo šest meseci od kada je Borko Stefanović napadnut u Kruševcu i od njegove krvave košulje.
Glumac Branislav Lečić >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << pozvao je građane da se udruže jer tako, kako je ocenio, neće biti instrument ni lokalnih političara ni velikih sila. On tvrdi, u ime građana DS i Saveza za Srbiju, da deklaracija o pomirenju mora da zaživi i to ne samo Srba i Albanaca, već i muslimana i Hrvata.
Prvi protest "Stop krvavim košuljama", koji je prerastao u velike protestne šetnje širom Srbije "Jedan od pet miliona", odražan je pre šest meseci nakon napada na jednog od lidera opozicije Borko Stefanovića.
U Beogradu će 8. juna biti obeleženo šest meseci od prvog u nizu protesta "Jedan od pet miliona".
Organizatori su pozvali građane da se okupe na istom mestu u isto vreme i sledeće nedelje.
Pogledaj vesti o: Dveri, Branislav Lečić
Nastavak na SrbijaDanas.com...










