Tadić: Droga je socijalna bolest

Izvor: B92, 14.Nov.2010, 13:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tadić: Droga je socijalna bolest

Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić podržao je nacionalnu kampanju borbe protiv narkomanije i pozvao celo društvo da se uključi u rešavanje tog problema.

"Moja poruka građanima je da je narkomanija socijalna bolest, a ne samo medicinski fenomen, koji ugrožava život jednog čoveka, dakle pojedinca", navodi Tadić.

"Kada kažem socijalna bolest ona ugrožava samo društvo, ugrožava temelje društva, i gde god je ona postala masovna pojava i društvo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i države su se suočavale sa nepremostivim teškoćama", saopštio je predsednik.

Zbog toga, kako je naveo, "svi zajedno moramo da ustanemo protiv jedne takve pošasti, jedne tako zlokobne i opasne bolesti spasavajući pojedince koji su narkomani, ali i spasavajući čitavo društvo, koje može biti kriminalizovano kao posledica masovne upotrebe narkotika, šverca narkotika i uopšte uništavanja osnovnih temelja naše zajednice".

"Zbog toga svi moramo da ustanemo u ovoj borbi i da budemo zajedno", naveo je Tadić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.