Izvor: B92, 14.Nov.2010, 13:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić: Droga je socijalna bolest
Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić podržao je nacionalnu kampanju borbe protiv narkomanije i pozvao celo društvo da se uključi u rešavanje tog problema.
"Moja poruka građanima je da je narkomanija socijalna bolest, a ne samo medicinski fenomen, koji ugrožava život jednog čoveka, dakle pojedinca", navodi Tadić.
"Kada kažem socijalna bolest ona ugrožava samo društvo, ugrožava temelje društva, i gde god je ona postala masovna pojava i društvo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i države su se suočavale sa nepremostivim teškoćama", saopštio je predsednik.
Zbog toga, kako je naveo, "svi zajedno moramo da ustanemo protiv jedne takve pošasti, jedne tako zlokobne i opasne bolesti spasavajući pojedince koji su narkomani, ali i spasavajući čitavo društvo, koje može biti kriminalizovano kao posledica masovne upotrebe narkotika, šverca narkotika i uopšte uništavanja osnovnih temelja naše zajednice".
"Zbog toga svi moramo da ustanemo u ovoj borbi i da budemo zajedno", naveo je Tadić.











