Letnja praksa za studente iz rasejanja

Izvor: Glas javnosti, 19.Jun.2011, 07:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Letnja praksa za studente iz rasejanja

BEOGRAD- Ministarstvo vera i dijaspore organizuje u renomiranim firmama u Srbiji dvonedeljnu letnju praksu za studente iz rasejanja tokom jula i avgusta, saopšteno je iz ministarstva.

U projekat su se uključile Telekom Srbija, Ernst i Jang, Goša, Japan tobako i Unika osiguranje.

Ministarstvo to organizuje u saradnji sa Savetom stranih investitora >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << i Privrednom komorom Srbije, kaže se u saopštenju.

Ministar vera i dijaspore Srđan Srećković izjavio je da su prakse studenata iz dijaspore značajne za projekat povratka srpskih stručnjaka iz inostranstva.

"Letnje prakse su sjajna prilika za studente iz rasejanja da primene znanja i iskustva stečena na fakultetima u inostranstvu i nadam se da će se neki od njih po završetku studija vratiti u Srbiju i možda se zaposliti baš u nekoj od kompanija u kojima će ovog leta raditi", rekao je Srećković.

Deo projekta "Letnje prakse" je i saradnja sa kompanijom Infostud, najvećim sajtom za zapošljavanje.

Na osnovu sprovedenih istrazivanja u ministarstvu je zaključeno da je adekvatna poslovna ponuda presudan faktor u odlučivanju o povratku u Srbiju.
Pogledaj vesti o: Prodaja Telekoma

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.