Izvor: B92, 22.Avg.2022, 23:36
Tramp tuži Ameriku
Nekadašnji predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp odlučio je da tuži federalnu vladu zbog upada na njegovo imanje Mar-a-Lago na Floridi.
Kako navodi "Dejli mejl", on je podneo zahtev pred sudom u Floridi.
Tramp je, prema navodima medija, tražio da poseban autoritet nadgleda istragu koja se vodi protiv njega i ističe da su upadom Federalnog istražnog biroa (FBI) na njegovo imanje prekršena njegova prava zagarantovana Četvrtim amandmanom Ustava >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << SAD.
Podsećanja radi, FBI je pre oko dve nedelje upao u njegovu kuću i navodno obio sef. FBI je pretražio Trampovu rezidenciju na osnovu naloga u okviru istrage o mogućem nezakonitom uklanjanju i uništavanju dokumenata Bele kuće nakon njegovog predsedavanja.
Tramp je po upadu FBI-a sugerisao da je Biro mogao da podmetne dokaze.
"FBI i drugi iz savezne vlade ne bi dozvolili nikome, uključujući i moje advokate, da budu u blizini mesta koja su preturana i na drugi način razgledana tokom racije na Mar-a-Lago", napisao je tada Tramp.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Donald Tramp















