Tramp se razbesneo - sankcije Iranu! (VIDEO)

Izvor: Mondo, 13.Okt.2017, 20:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tramp se razbesneo - sankcije Iranu! (VIDEO)

Američki predsednik Donald Tramp odbio je večeras da potvrdi da Iran postupa u skladu sa nuklearnim sporazumom iz 2015. godine i upozorio da bi mogao da ga ukine.

Foto: AP Photo/Manuel Balce Ceneta

Tramp je ocenio da se Iran ne drži duha sporazuma o nuklearnom naoružanju i najavio novu strategiju prema toj zemlji.

 "Objavljujem da ne možemo i nećemo dati tu potvrdu", poručio je Tramp.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << />
 Tramp je rekao da će SAD uskratiti put Irana ka razvoju nuklearnog oružja, preneo je AP.

SAD: Iran je vodeći sponzor terorizma

 Obraćajući se u Beloj kući, Tramp je najavio da će njegova administracija pokušati da se suprotstavi "destabilizujućim aktivnostima" te zemlje i da će uvesti dodatne sankcije Iranu kako bi zaustavila, kako tvrdi, to što oni finansiraju teroriste.

President Trump condemns Iran as a fanatical regime and refuses to sign off international nuclear deal https://t.co/j0p9OGGRrMpic.twitter.com/noz1E4WfYC

— BBC Breaking News (@BBCBreaking) October 13, 2017

On je najavio oštrije nove sankcije iranskoj Revolucionarnoj gardi.

Američki predsednik ponovio je da je sporazum sa Iranom "jedan od najgorih" u američkoj istoriji, prenosi AFP.

Iako Tramp nije povukao SAD iz sporazuma, čiji je cilj da spreči da Iran razvije nuklearnu bombu, on je dao Kongresu SAD 60 dana da odluči da li će ponovo uvesti ekonomske sankcije Teheranu, koje su ukinute prema sporazumu.

Iran preti SAD i Izraelu "odsecanjem ruke"

 Rojters navodi da bi to povećalo napetosti sa Iranom i dovelo do sukoba Vašingtona sa drugim potpisnicama sporazuma kao što su Velika Britanija, Nemačka, Rusija, Kina i EU.

 "Ukoliko nismo u stanju da dođemo do rešenja sarađujući sa Kongresom i našim saveznicima, onda će sporazum biti ukinut", upozorio je Tramp.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Tramp odbio da potvrdi sporazum o nuklearnom naoružanju s Iranom

Izvor: BKTV News, 13.Okt.2017

Donald Tramp, predsednik SAD-a, upozorio je da bi mogao da ukine nuklearni sporazum s Iranom iz 2015. godine, nakon što je odbio da potvrdi da Iran postupa u skladu s tim sporazumom...Tramp je ocenio da se Iran ne drži duha sporazuma o nuklearnom naoružanju i najavio novu strategiju prema toj zemlji..."Objavljujem...

Nastavak na BKTV News...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.