Izvor: NoviMagazin.rs, 14.Jan.2019, 11:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tramp preti Turskoj oko Kurda

Predsednik SAD Donald Tramp upozorio je Tursku na ekonomsku katastrofu u slučaju napada na Kurde nakon što se američki vojnici povuku iz Sirije, istovremeno pozivajući Kurde da "ne provociraju" Ankaru.

Tramp je juče na Tviteru napisao da će SAD "ekonomski uništiti Tursku ako napadne Kurde".

"Takođe, ne želim da Kurdi provociraju Tursku. Rusija, Iran i Sirija su najveći dobitnici >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << dugoročne američke politike uništenja Islamske države - prirodnih neprijatelja. I mi imamo koristi ali sada je vreme da naše trupe vratimo kući. Zaustavite beskrajne ratove!", naveo je predsednik SAD.

Objava s kraja decembra o povlačenju američkih vojnika iz Sirije je pozdravljena u Turskoj ali je oslabila poziciju kurdskih boraca koji su se uz SAD borili protiv džihadista.

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan preti vojnom operacijom na severu Siriju da bi odatle isterao kurdske jedinice koje Turska smatra teroristima.
Pogledaj vesti o: Turska,   Sirija

Nastavak na NoviMagazin.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.