
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Avg.2025, 07:12
Tramp potpisao izvršnu naredbu o novim carinama koje stupaju na snagu sledeće nedelje, obuhvaćena i Srbija
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp potpisao je izvršnu naredbu čime se zvanično najavljuju nove carinske stope na uvoz iz desetina zemalja, a koje će stupiti na snagu za sedam dana.
Nove carine su u rasponu od 10 do 41 odsto, s najvišom carinom za Siriju. Evropska unija, Japan i Južna Koreja podležu carinama od 15 odsto.
Ove tarife deo su Trampove strategije za smanjenje trgovinskog deficita Sjedinjenih Država, preneo je Rojters.
Kako je saopšteno iz Bele kuće, tarife su "recipročne" i uvode se u cilju rešavanja trenutne trgovinske neravnoteže sa različitim trgovinskim partnerima.
Na osnovu...
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Tramp potpisao naredbu o novim carinama, stupaju na snagu za sedam dana
Izvor: NoviMagazin.rs, 01.Avg.2025, 08:20
Predsednik SAD Donald Tramp potpisao je sinoć izvršnu naredbu kojom na snagu stupaju nove carine za desetine američkih trgovinskih partnera za sedam dana, u okviru svojih trgovinskih planova koji će na probu staviti globalnu privredu i savezništva.