Izvor: N1 televizija, 20.Jul.2017, 08:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tramp obustavlja tajni program pomoći pobunjenicima u Siriji
Američki predsednik Donald Tramp doneo je odluku da obustavi višegodišnji tajni program naoružavanja i obuke umerenih sirijskih pobinjenika koji se bore protiv snaga predsednika Sirije Bašara Asada.
Rusija je dugo tražila od Sjedinjenih Američkih Država da okončaju taj program Centralne obaveštajne agencije (CIA), navodi AP
Odluku o postepenom obustavljanju programa preneo je list Vašington post. Taj list naveo je, pozivajući se na izjave američkih >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << zvaničnika, da obustavljanje operacija pokazuje Trampovo nastojanje da nađe načine da sarađuje sa Rusijom.
Taj program pokrenula je administracija Trampovog prethodnika, Baraka Obame 2013. godine kako bi izvršila pritisak na Asada da se povuče, ali su čak i njegove pristalice dovele u pitanje korist programa pošto je Moskva poslala svoje snage u Siriju dve godine kasnije.
Portparolka Bele kuće Sara Sanders i CIA odbili su da komentarišu navode o obustavljanju programa.
Tramp i ruski predsednik Vladimir Putin dogovorili su početkom jula, na marginama samita G-20 u Hamburgu primirje na jugozapadu Sirije, što je bila prva inicijativa američke administracije da u dogovoru sa Rusima stabilizuje ratom razorenu Siriju.
Pogledaj vesti o: Donald Tramp, Sirija












