Izvor: Blic, 24.Jul.2016, 17:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tramp: SAD bi mogle da se povuku iz STO
Republikanski predsednički kandidat u SAD Donald Tramp danas je nagovestio da bi SAD mogle da se povuku iz Svetske trgovinske organizacije (STO) ako on postane predsednik.
U intervjuu na tv mreži NBC, Tramp je kazao da bi on uveo kaznene takse firmama koje su preselile proizvodnju u inostranstvo.
Na pitanje novinara da bi takvi planovi izazvali protivljenje u STO, Tramp je odgovorio da to nije važno, navodi AFP.
- Nema veze. Pregovorima bismo postigli nov dogovor ili bismo izašli iz STO. Takvi trgovinski sporazumi su katastrofa, STO je katastrofa - rekao je Tramp.
Pogledaj vesti o: Donald Tramp
Tramp: SAD bi mogle da se povuku iz STO
Izvor: RTS, 24.Jul.2016
. Republikanski predsednički kandidat u SAD Donald Tramp nagovestio je da bi SAD mogle da se povuku iz Svetske trgovinske organizacije ako on postane predsednik.






















