Tramp: Da je neko drugi vratio vojnike kući, bio bi heroj

Izvor: RTS, 23.Dec.2018, 18:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tramp: Da je neko drugi vratio vojnike kući, bio bi heroj

Predsednik SAD Donald Tramp objavio je na Tviteru da bi bilo ko drugi osim njega bio najpopularniji heroj u Americi, da je objavio da "nakon desetkovanja Islamske države u Siriji" planira da vrati trupe iz te zemlje.
Tramp je tako odgovorio na reakcije koje su usledila nakon njegove >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << odluke da povuče američke trupe iz Sirije.

"Da je bilo ko, osim vašeg omiljenog predsednika, Donalda Trampa, objavio da ćemo, nakon desetkovanja Islamske države u Siriji, vratiti naše trupe kući (srećne i zdrave), ta osoba bi bila najpopularniji heroj u Americi. Kada sam ja u pitanju, usledio je žestok udar iz medija koji objavljuju lažne vesti. Ludo!", napisao je Tramp.
U drugom tvitu se bavio i doskorašnjim američkim ministrom odbrane Džimom Matisom, koji je podneo ostavku zbog neslaganja sa Trampom oko povlačenja iz Sirije
"Kada je predsednik (Barak) Obama neslavno otpustio Džima Matisa, ja sam mu pružio drugu priliku. Neki su mislili da ne bi trebalo, ja sam mislio da treba. Interesantan odnos – ali ja sam takođe pružio sve resurse koje on zapravo nikada nije ni imao. Saveznici su važni – ali ne kada iskorišćavaju SAD", naveo je Tramp.
U trećoj poruci na Tviteru, Tramp je izneo tvrdnju da uopšte nije ni poznavao Breta Mekgurka, sada već bivšeg Specijalnog izaslanika za globalnu koaliciju koja se bori protiv Islamske države.

Mekgurk je podneo ostavku u petak, dan nakon Matisa, a razlog je prema tvrdnjama medija bilo njegovo "snažno neslaganje" sa predsednikom SAD u vezi sa odlukom o povlačenju trupa iz Sirije.

Nastavak na RTS...






Povezane vesti

Tramp: Da je ko drugi vratio vojnike kući, bio bi heroj

Izvor: B92, 23.Dec.2018

Da je neko drugi objavio da planira povlačenje trupa iz Sirije, ta osoba bi bila najpopularniji heroj u SAD, rekao je Donald Tramp...Predsednik SAD objavio je na Tviteru da bi bilo ko drugi, osim njega, objavio da "nakon desetkovanja Islamske države u Siriji" planira da vrati trupe iz te zemlje, ta...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.