Izvor: Radio 021, 26.Jan.2019, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAD: Ukinuta delimična blokada rada saveznih organa
Američki predsednik Donald Tramp potpisao je zakon kojim se ukida delimična blokada rada saveznih organa, koja je bila najduža u istoriji SAD, saopštila je Bela kuća.
Tramp je potpisao dokument kojim se predviđa finansiranje savezne vlade do 15. februara, navodi se u saopštenju.
Savezne službe će ponovo raditi tri nedelje, jer je Tramp odlučio da privremeno odustane od zahteva za finansiranje >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << zida na granici s Meksikom. Tekst su pre Trampovog potpisa usvojila oba doma Kongresa, Senat i Predstavnički dom.
Delimična blokada rada saveznih organa počela je 22. decembra i pogodila je oko 800.000 službenika koji su bili na prinudnom odmoru ili su radili bez novčane nadoknade.
Blokada je nastala zbog nesuglasica Kongresa i Bele kuće o finansiranju zida na granici s Meksikom. Tramp je tražio više od pet milijardi dolara za zid, čemu se protive demokrate.
Demokratska stranka smatra da postoje drugi vidovi obezbeđivanja granice čije bi finansiranje bilo obuhvaćeno već predviđenim sredstvima.
Autor: Beta
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.















