Neophodan samit između SAD i Severne Koreje

Izvor: SrbijaDanas.com, 25.Maj.2018, 18:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Neophodan samit između SAD i Severne Koreje

Donald Tramp otkazao je juče istorijski samit sa liderom Severne Koreje

Potpredsednik Kine Vang Cišan rekao je danas da je samit između SAD i Severne Koreje neophodan radi jačanja bezbednosti na Korejskom poluostrvu.

Govoreći na ekonomskom forumu u Sankt Peterburgu Vang je rekao da se bezbednost na Korejskom poluostrvu tiče suštinskih interesa Kine i sukob mora da bude izbegnut po svaku cenu.

Američki predsednik Kim DŽong Unom, koji je planiran za 12. jun, zbog "otvorenog neprijateljstva" Pjongjanga.
Pogledaj vesti o: Donald Tramp

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.