Izvor: S media, 16.Dec.2011, 08:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šta je dinaru dalo snagu
Dinar je ojačao zbog slabljenja evropske valute na svetskom tržištu, ali i zbog povećane ponude deviza. Jedan od razloga je dokapitalizacija Banke Inteze od 130 miliona evra i uplata 66 miliona evra, kao dela osnivačkog udela kompanije Fijat u zajedničkoj firmi sa državom Srbijom.
Srpski "Fijat“ već na testu bezbednosti >> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<
Banke blokirale platne kartice!
Na dan kada je kurs evra pao na 101,05 dinara na međubankarskom deviznom tržištu bilo je vrlo živo. U jednom trenutku kurs je došao na 100,6 dinara, da bismo dobili kurs od 101,05 dinara, koliko je bio u četvrtak. Danas je srednji kurs 101,17 dinara.
Na jačanje domaće valute uticao je i novac od kompanije „Fijat”, koja je ovih dana uplatila 66 miliona evra kao deo osnivačkog uloga u zajedničkoj firmi sa državom Srbijom. Početkom naredne godine uplatiće i ostatak od 33 miliona evra.
(Blic/Novi magazin foto:Guliver/Thinkstock)
Pogledaj vesti o: Kurs evra















