NBS intervenisala, ali dinar opet pada

Izvor: B92, 24.Feb.2016, 19:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NBS intervenisala, ali dinar opet pada

Beograd -- Dinar će i sutra oslabiti prema evru 0,1 odsto, iako je Narodna banka danas prodala na međubankarskom deviznom tržištu 30 miliona evra.

Zvanični srednji kurs će dostići novu najnižu vrednost u ovoj godini od 123,5329 dinara za jedan evro, objavila je NBS.

Vrednost nacionalne valute je od početka godine pala 1,5 procenta prema zajedničkoj valuti evrozone. Na mesečnom nivou, dinar će sutra prema evru biti slabiji za 0,5 odsto, a na godišnjem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za 2,7 procenata.

Indikativni kurs dinara prema dolaru je danas oslabio za 0,2 odsto na 112,1803 dinara za jedan dolar. Prema američkoj valuti, dinar je na mesečnom nivou jači 1,2 odsto a na godišnjem je slabiji za 5,6 odsto.

NBS je od početka ove godine prodala na međubankarskom deviznom tržištu 350 miliona evra a kupila 10 miliona evra, s ciljem ublažavanja većih dnevnih oscilacija kursa.

Najviša vrednost dinara prema evru u ovoj godini bila je 4. januara, 121,5141 dinara za evro.
Pogledaj vesti o: Dinar,   Kurs evra

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.