Evro i dinar ne menjaju odnose

Izvor: Vesti-online.com, 08.Mar.2016, 08:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evro i dinar ne menjaju odnose

Dinar je nastavio mirovanje prema evru i zvanični srednji kurs iznosi 123,4257 dinara za jedan evro, a Narodna banka Srbije je u ponedeljak prodala na međubankarskom deviznom tržištu još 30 miliona evra kako bi sprečila veće dnevne oscilacije kursa, objavila je NBS.

Nacionalna valuta je  slabija prema evru za 0,8 odsto na mesečnom nivou, i za 2,1 procenat na godišnjem nivou.

Indikativni kurs dinara >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << prema dolaru je  skliznuo naniže za 0,3 odsto na 112,6044 dinara za jedan dolar.

Prema američkoj valuti, dinar je na mesečnom nivou slabiji za 2,4 odsto a na godišnjem za 2,6 procenata.

NBS je od početka godine ukupno prodala 460 miliona evra i kupila 10 miliona, kako bi ublažila veće dnevne oscilacije kursa.

Najviša vrednost dinara prema evru u ovoj godini bila je 4. januara, 121,5141 dinara, a najniža 25. februara, 123,5329 dinara za evro.
Pogledaj vesti o: Kurs dinara,   Kurs evra

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.