Izvor: B92, 16.Mar.2011, 18:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dinar sutra jači za još tri pare
Beograd -- Dinar će sutra ojačati za simbolične tri pare i zvanični srednji kurs će biti 102,6159 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije.
Srpska valuta je najjaču vrednost ove godine, od 102,5674 dinara za evro, dostigla 15. marta, dok je najslabija bila 6. januara, kad je za jedan evro bilo potrebno 106,4947 dinara.
Narodna banka je u 2011. na međubankarskom deviznom tržištu intervenisala samo jednom, kupovinom pet miliona evra, kako bi sprečila preveliku dnevnu oscilaciju kursa.
Pogledaj vesti o: Kurs evra, Kurs dinara
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.











