U EU povoljna klima za Srbiju

Izvor: Glas javnosti, 16.Sep.2010, 07:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U EU povoljna klima za Srbiju

BEOGRAD - Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio da u EU sada postoji izuzetno povoljna klima za prosleđivanje zahteva Srbije za članstvo.

Tadić je kazao da Srbija nikada ne bi smela da odustane od ulaska u Uniju.

"Naš cilj je da što pre dobijemo status kandidata i datum za početak pregovora o članstvu u Uniji", rekao je Tadić.

Tadić je novinarima, posle dodele stipendija četvrtoj generaciji učesnika programa "Iskusiti Evropu" u organizaciji >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << Fonda "Dr Zoran Đinđić", rekao da u Srbiji moraju da se sprovedu reforme do kraja i usvoje neophodni zakoni, i ukazao da je u poslednje vreme došlo do izvesnog usporavanja u usvajanju zakona u parlamentu ili u vladi.

"Da li je do toga došlo u parlamentu ili u vladi to treba utvrditi, ali svako treba da ponese svoj deo odgovornosti", kazao je predsednik Srbije.

Tadić je rekao da je izuzetno važno da naša zemlja što pre dobije upitnik, i nakon što se daju odgovori na pitanja, i status kandidata.

"Samo članstvo u EU nosi ogromna sredstva, što bi u slučaju Srbije bilo oko dve milijarde evra godišnje bespovratnih sredstava. Dokle god kasnimo sa učlanjenjem u EU mi gubimo ta sredstva i niko nema pravo da usporava proces učlanjenja", naveo je srpski predsednik.

Tako je to uvek kad neko nauci da zivi sa tudjih jasala. Podizu se veoma veliki krediti, zemlja se zaduzuje, primamo pomoc sa svih strana a srbi ceprkaju po kantama za smece nebi li preziveli. Kad ce srbija da pocne da zivi od onoga sto zaradjuje. I pored tih silnih kredita i rasprodaje svega sto je valjalo mi nismo otvorili niti jedno radno mesto nego smo izgubili na stotine hiljada. Predsednik kao da nevidi nista drugo oko sebe nego evropu u koju ce nas primiti kad priznamo kosovo, to je odavno vec na stolu, to vec znaju vrapsci na grani, pa zasto onda predsednik uporno prica kako nam je cilj u EU kako nam je cilj da dobijemo pespovratna sredstva kad zna da to nije moguce jer nema tog srbina koji ce potpisati da se odrice kosova. Dali semo opet 20 godina sljediti politiku koja nicem ne vodi da bi to onda shvatili. Socijalisticka Jugoslavija je neprevazidjena a Josip Broz Tito je bio drzavnik sveta gde su mu se svi klanjali a nismo bili niti u jednom bloku. Nije bilo nezaposlenih, nije se umiralo od gladi kao sada. Mislim da je vreme da Tadic shvati da nema vise sta da kaze, neka tu vrucu palicu preda nekome drugom, to je jedini izlaz, drugog nema.

Josib Broz je Enver Hodzi obecao srpsko Kosovo i Metohiju ako Albanija udje u balkansku uniju i zbog toga je tolerisao siptarsko nasilje i proterivanje Srba. Zbog toga je Srbima izbeglim sa Kosova i Metohije zabranjen povratak u vreme Brozove SFRJ. Brozovu drzavnicku velicinu najbolje je osetio nesretni Djordje Martinovic - imas dovoljno godina da ga se secas zar ne?

A sto se tice Tadiceve drzavnicke velicine, pitajte ih gospodine predsednice kakva je klima u EU za Srbe na Kosovu i Metohiji?

Ajde ne baljezgaj vise o EU i "evropskim vrednostima". .... Smeni vladu i placaj radnike. Nema mleka i ulja za vreme privatnog rezima. ...
Pogledaj vesti o: Boris Tadić

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.