Izvor: Vesti-online.com, 06.Jan.2012, 12:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić za istorijski kompromis sa Albancima
Predsednik Srbije Boris Tadić rekao je da Srbija hoće da razgovara sa relevantnim međunarodnim činiocima i da istorijski konflikt Srba i Albanaca reši istorijskim kompromisom.
Tadić je rekao da je pronalazak rešenja za kosovsko pitanje od suštinskog interesa za sve strane.
"Zato se posvećujemo tom cilju, a ne nekakvom `planu B` ako ne uspeju pregovori sa međunarodnim činiocima, jer nama zamrznuti konflikt ne odgovara.
Hoćemo da razgovaramo >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << sa relevantnim međunarodnim činiocima, ne da problem gurnemo pod tepih, nego da istorijski konflikt Srba i Albanaca rešimo istorijskim kompromisom", rekao je Tadić za ''Večernje novosti''.
Tadić je rekao da će izaći sa detaljnim planom pred Skupštinu i građane ukoliko se razgovori pokažu kao efikasni.
On je ukazao da rešenje za Kosovo i Metohiju mora da uzme u obzir srpske, ali i albanske interese, kao i pozicije i interese svih ključnih činilaca međunarodne politike, pre svega stalnih članica Saveta bezbednosti i grupa uticajnih zemalja EU.
Nastavak na Vesti-online.com...









