Tadić uputio saučešće Medvedevu

Izvor: B92, 10.Maj.2010, 11:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tadić uputio saučešće Medvedevu

Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić je uputio telegram saučešća predsedniku Rusije Dmitriju Medvedevu povodom eksplozije metana u rudniku Raspadska u Sibiru.

Prema poslednjim podacima, u eksploziji je poginulo 30 osoba, a 60 ljudi je i dalje zarobljeno u oknu rudnika. "Primite najdublje izraze saučešća koje Vam upućujem u ime celog srpskog naroda i u svoje lično ime. Najiskrenije saosećamo sa porodicama nastradalih i ruskim narodom", poručio je Tadić u telegramu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << saopšteno je iz kabineta predsednika Srbije.

Spasioci su za sada uspeli da prodru u neke delove rudnika u kom su juče odjeknule dve eksplozije.

Do druge eksplozije je došlo u trenutku kada su u oknu bili članovi spasilačkih ekipa, pa među žrtvama ima i spasilaca.

Spasilačke ekipe su juče prekinule dalju potragu za preživelima zbog visoke koncentracije metana u oknu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.