Izvor: B92, 10.Maj.2010, 11:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić uputio saučešće Medvedevu
Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić je uputio telegram saučešća predsedniku Rusije Dmitriju Medvedevu povodom eksplozije metana u rudniku Raspadska u Sibiru.
Prema poslednjim podacima, u eksploziji je poginulo 30 osoba, a 60 ljudi je i dalje zarobljeno u oknu rudnika. "Primite najdublje izraze saučešća koje Vam upućujem u ime celog srpskog naroda i u svoje lično ime. Najiskrenije saosećamo sa porodicama nastradalih i ruskim narodom", poručio je Tadić u telegramu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << saopšteno je iz kabineta predsednika Srbije.
Spasioci su za sada uspeli da prodru u neke delove rudnika u kom su juče odjeknule dve eksplozije.
Do druge eksplozije je došlo u trenutku kada su u oknu bili članovi spasilačkih ekipa, pa među žrtvama ima i spasilaca.
Spasilačke ekipe su juče prekinule dalju potragu za preživelima zbog visoke koncentracije metana u oknu.



