Tadić sa Ban Ki Munom

Izvor: B92, Tanjug, 21.Sep.2010, 09:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tadić sa Ban Ki Munom

Njujork -- Predsednik Srbije Boris Tadić, koji boravi u Njujorku, razgovaraće danas s generalnim sekretarom Ujedinjenih nacija Ban Ki Munom.

Tadić bi u četvrtak trebalo da se sretne s visokom predstavnicom EU za spoljnu politiku Ketrin Ešton, što će biti prvi susret nakon dogovora o rezoluciji o Kosovu.

Na tom sastanku biće razgovora o nastavku evropskih integracija Srbije.

"To >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << će biti nastavak našeg dijaloga, imajući u vidu poslednji briselski susret, kada smo se saglasili da 28 evropskih zemalja podnese rezoluciju nakon mišljenja Međunarodnog suda pravde", rekao je Tadić.

Kada je reč o dijalogu sa Prištinom, međutim, Tadić je rekao da je rano za razgovor o modalitetima.

Inače, Tadić će, tokom zasedanja Generalne skupštine UN, imati više bilateralnih sastanaka s predsednicima, premijerima i ministrima spoljnih poslova zemalja članica UN, saopštio je njegov kabinet.

Boravak Tadića u Njujorku, u okviru zasedanja Generalne skupštine UN, završava se 25. septembra, kada će učestvovati na glavnoj debati pred Generalnom skupštinom UN.
Pogledaj vesti o: Boris Tadić

Nastavak na B92...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.