Izvor: B92, 17.Jun.2010, 18:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tadić i Borjana Krišto o saradnji

Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić i predsednica Federacije BiH Borjana Krišto založili su se za unapređenje odnosa Srbije i tog eniteta u BiH.

Tadić je rekao da Srbija ima "vitalan interes da razvija saradnju s FBiH, ne samo s Republikom Srpskom s kojom ima specijalne i paralelne veze".

"S druge strane Srbija želi posebne, sasvim posebne, najbolje moguće odnose s BiH, kao državom nama susednom i prijateljskom", rekao je predsednik Srbije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Tadić je rekao da Srbija podržava suverentitet BiH zasnovan na Dejtonskom sporazumu i dogovor dva entiteta i tri naroda.

Krišto je rekla da je cilj njene posete Beogradu učvšćivanje prijateljskih, doborsusedskih i poslovnih odnosa, jer se samo tako može gledati budućnost.

Predsednica FBiH je pozdravila stav Srbije i predsednika Tadića kojim se podržava "izgradnja BiH na demokratski način uz potpuno poštovanje sva tri konstutativna naroda".

Sređivanje stanja u BiH doprineće i razvoju regiona, dodala je Krišto.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.