Tadić: Ako se dogovorimo podržaću Đilasa

Izvor: Politika, 24.Okt.2012, 17:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tadić: Ako se dogovorimo podržaću Đilasa

Uslovi za kompromis čvrsta socijaldemokratska pozicija stranke; da Predsedništvo stranke dobije veća ovlašćenja i da se uspostavi unutrašnja kontrola rada stranke i ocenjivanja rada članova i funkcionera i da nema revanšizma

Boris Tadić predsednik Demokratske stranke rekao je danas da se neće kandidovati na stranačkim izborima ako se dogovori sa Draganom Đilasom o načinu funkcionisanja stranke.

 „U tom slučaju podržao bih kandidaturu Đilasa, >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << a je bih prihvatio neku od ponuda  da posredujem u međunarodnim sporovima“, rekao je Tadić u razgovoru sa glavnim urednicima medija.

Tadić je kao uslove za dogovor naveo čvrstu socijaldemokratsku poziciju stranke; da Predsedništvo stranke dobije veća ovlašćenja i da se uspostavi unutrašnja kontrola rada stranke i ocenjivanja rada članova i funkcionera i da nema revanšizma.

Po njemu potpredsednici stranke bi trebalo da budu i njegovi kandidati Nataša Vučković i Goran Ćirić, ali je dodao da neće po svaku cenu insistirati ni na jednom imenu.

Rok za kandidovanje za izbore za predsednika DS ističe u četvrtak u ponoć.

I.P.

objavljeno: 24.10.2012.
Pogledaj vesti o: Boris Tadić

Nastavak na Politika...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Tadić: Ako se dogovorimo, podržaću Đilasa

Izvor: GdeInvestirati.com, 24.Okt.2012

Predsednik Demokratske stranke Boris Tadić izjavio je danas da odluka o tome da li će se kandidovati za lidera stranke ili će podržati Dragana Đilasa zavisi od toga da li će biti prihvaćen dogovor koji nudi.

Nastavak na GdeInvestirati.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.