Tadić: Ako Srbija sada stane...

Izvor: B92, 18.Dec.2010, 15:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tadić: Ako Srbija sada stane...

Beograd -- Predsednik Demokratske stranke Boris Tadić je zatražio podršku članstva stranke za realizaciju plana moderne i ekonomski razvijene Srbije u narednoj deceniji.

Tadić podseća da Srbija još nije izašla iz krize i da će i 2011. godina biti ekonomski teška. On je, međutim, kazao da se "vidi svetlo na kraju tunela".

"Još nismo izašli iz ekonomske krize, ali vidimo put koji vodi ka izlazu i tražimo od vas podršku za plan do 2020. godine, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji specifično tretira sve segmente društva", rekao je on.

On je rekao da građanima ne treba davati lažna obećanja, jer čak ni u svetu niko sa sigurnošću ne može da kaže kako će teći ekonomski i politički razvoj u narednim godinama.

Izborna skupština DS-a

U toku je izborna skupština Demokratske stranke na kojoj DS treba da izabere funkcionere i organe. Najavljeno je i usvajanje izmena Statuta DS, a potom će, oko 3.000 delegata, birati predsednika, pet potpredsednika, devet članova Predsedništva i predsednika Političkog saveta, stalne članove Glavnog odbora, Statutarne komisije i Nadzornog odbora

Podnoseći opširan izveštaj o poslednje četiri godine, Tadić je najavio da će strateško partnerstvo sa Fijatom 2011. godine dati prve rezultate, a da će 2012. godine početi masovna proizvodnja automobila.

Tadić, koji je i predsednik Srbije, kaže da Srbija može da postane članica EU 2016. godine ako ispuni sve predviđeno planom za narednu deceniju. On je naglasio da će, ako propustimo priliku za to, Srbija tek 2020. biti kandidat za člana, ali tada samo kao zemlja koja zaostaje.

"Beograd tada neće biti proglašavan za grad budućnosti, Srbija proglašavana za lidera u regionu, što će izazvati posledice za sve", rekao je Tadić.

Citirajući rečenicu ubijenog premijera Zorana Đinđića da "ako Srbija sada stane, to će ostaviti tragične posledice", Tadić je naglasio da Srbija ne sme da stane i da su demokrate zbog toga kreirale ekonomski plan.

"Od vas tražim podršku za njega, a sutra ću podršku zatražiti i od svih drugih", rekao je Tadić i naveo da upravo zato traži i podršku za još jedan mandat predsednika u stranci.

Lider Demokratske stranke Boris Tadić poručio je da ta stranka nikada neće napustiti evropski put i nikome ne sme da prepusti taj barjak.

Demokratska stranka je odgovorna i solidarna stranka, rekao je Tadić i istakao da građani Srbije moraju da pruže podršku pravim reformama koje nude demokrate, jer bez takve podrske DS gubi misiju, bez nje nema budućnosti za mlade, ali ni mogućnosti da se obnovi Kraljevo, poplavljena područja ....

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.