Izvor: S media, 10.Jun.2011, 15:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pokret za Srbiju protiv NATO-a
U organizaciji Pokreta za Srbiju više hiljada građana potpisalo peticiju kojom zahteva otkazivanje NATO konferencije u Beogradu. Peticija prosleđena predsedniku Tadiću, premijeru Cvetkoviću i predsednici Skupštine Srbije.
U okviru kampanje „Za Srbiju bez NATO-a“, koju je organizovao Pokret za Srbiju, oko 5.000 građana potpisalo je peticiju kojom traži otkazivanje NATO konferencije u Beogradu i odlazak NATO službenika sa teritorije >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Srbije.
-Peticija koju su potpisali građani danas je upućena predsedniku države Borisu Tadiću, premijeru Mirku Cvetkoviću i predsednici Skupštine Srbije Slavici Đukić-Dejanović – rekao je na današnjoj konferenciji za novinare bivši ambasador Vladimir Kršljanin. On je dodao da potpisivanje peticije i dalje traje.
Šutanovac: Ne odustajemo od vojne neutralnosti
Avram Izrael: Ulizice su zaboravile NATO zločine! (VIDEO)
NATO ne uvažava zabrinutost Rusije
Advokat Goran Petronijević kaže da je datum održavanja NATO konferencije u Beogradu uvreda za srpski narod, jer, kako ocenjuje, „niko nije zaboravio da se baš danas obeležava prestanak NATO agresije na Srbiju“.
- Prema poslednjim istraživanjima, dve trećine građana Srbije protivi se ulasku Srbije u NATO – podsetio je Petronijević.
Čelnici Pokreta za Srbiju najavili su da je ranije zakazan koncert na Trgu Republike, planiran za večeras, otkazan zbog, kako su objasnili „mogućih provokacija“. Oni su istakli da otkazivanje koncerta ne znači i uskraćivanje podrške svim organizacijama koje će narednih dana upriličiti proteste zbog održavanja NATO konferencije u Beogradu.
Da podsetimo, proteste zbog održavanja NATO konferencije u Beogradu najavili su Demokratska stranka Srbije i Dveri - Pokret za život.
Jelena Gogić







