Dinkić: Ne odlučuje Cvetković nego Tadić

Izvor: Studio B, 10.Feb.2011, 23:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinkić: Ne odlučuje Cvetković nego Tadić

Ministar ekonomije i lider G17 plus Mlađan Dinkić ocenio je u Nišu da premijer Srbije Mirko Cvetković ne donosi odluke, već da to radi predsednik Srbije Boris Tadić.

"Naš premijer ništa ne odlučuje. On je premijer koji treba da odlučuje, a ništa ne odlučuje. Odlučuje predsednik (Srbije). Ko bi drugi odlučivao. To svi znamo i šta ima da se, što bi narodski rekli, foliramo oko toga", >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << rekao je Dinkić gostujući na niškoj televiziji TV5.

Dinkić je rekao da "pokušava da razgovara" sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem, kao i da mu je ukazao da "ne treba slikati stvari belo, ako su crne". Dodao je da su odnosi unutar vladajuće koalicije uzdrmani, kao i da je Tadiću rekao da stvari treba popraviti.

"Kako da se ne uzdrmaju kad imate situaciju da one koji rade stalno nešto saplićeš, vučeš nazad umesto da budemo svi u jednom timu", rekao je Dinkić govoreći o radu vladajuće koalicije. "Unutar koalicije sami smo sebi veća opozicija nego što imamo opoziciju. Naša opozicija je nikakva, oni su loši, nemaju mnogo sposobnosti i ideja, ali koriste situaciju što mi unutar koalicije imamo svađe. Mi imamo svađe na svakom koraku, svakoga dana i svađamo se oko svake gluposti", rekao je ministar ekonomije.

Dinkić je rekao da njegove kolege iz vlade ne znaju da reše probleme štrajkova u Srbiji, ali da više ne želi da im govori kako to da urade. "Kad sam pričao kako da reše neke stvari koje nisu u mojoj nadležnost napadali su me u javnosti da se mešam u tuđ posao. Moji partneri umesto da stave najbolje ljude u prve redove stavljaju poltrone, stavljaju nesposobne ljude i zato idemo sporo i onda vi morate da radite tuđ posao, a onda su ljubomorni", rekao je on.

Dinkić je kazao i da je ministar poljoprivrede Saša Dragin trebalo da bude smenjen već kod prve nestašice, kakva je bila nestašica mleka.

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Dinkić: Ne odlučuje Cvetković nego Tadić

Izvor: Vesti-online.com, 11.Feb.2011, 00:50

Ministar ekonomije i lider G17 plus Mlađan Dinkić ocenio je u Nišu da premijer Srbije Mirko Cvetković ne donosi odluke, već da to radi predsednik Srbije Boris Tadić.

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.