Izvor: B92, 13.Jun.2012, 17:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"DS i SPS protiv zamrzavanja plata"
Beograd -- Zamenik predsednika DS Dragan Đilas smatra da nova vlada u kojoj će premijer biti Boris Tadić treba da bude formirana što pre.
On ističe da je sa koalicionim partnerima precizirano da neće biti zamrzavanja plata i penzija i da će štedeti država, a ne građani.
Đilas je gostujući na Televiziji B92 rekao da su razgovori DS sa koalicionim partnerima bili dobri i da su precizirane osnove programa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << - da nema zamrzavanja plata i penzija, da trošak uštede snosi država, a ne građani i da se razvija domaća potrošnja.
"Dogovoreno je da sa tom politikom izađemo pred građane i iskreno im kažemo - vremena su teška, mi ćemo da radimo najbolje što znamo, treba nam vaša podrška, kritikujte kad ne valja, 'ajmo da pokušamo da zajedno da radimo", dodao je zamenik predsednika DS.
Đilas duboko veruje da ne postoji nijedan razlog da se ne napravi nova vlada u kojoj će premijer biti Tadić, a koalicija SPS-PUPS-JS zahvaljujući svom odličnom rezultatu imati veliku odgovornost i veliki broj resora.
On je ocenio da taj posao treba da se završi u narednim danima, odnosno što je moguće pre.
"Taj sistem smo primenili u Beogradu i došlo je do toga da lista koju sam vodio sa koalicionim partnerima sada ima dve trećine odbornika u parlamentu, uprkos najvećoj krizi", istakao je zamenik predsednika DS.
Đilas je zaključio da će građani poštovati kada vide da neko iskreno radi i da se bori da Srbiji bude bolje.
Pogledaj vesti o: Boris Tadić
Đilas protiv zamrzavanja plata i penzija
Izvor: Mondo, 13.Jun.2012
Reizabrani gradonačelnik Beograda očekuje da će vlada Srbiji biti formirana brzo i zalaže se da štedi država, a ne građani.
Đilas : neće biti zamrzavanja plata
Izvor: B92, 13.Jun.2012
Beograd -- Neće biti zamrzavanja plata i penzija, štedeće država, a ne građani, rekao je zamenik predsednika Demokratske stranke Dragan Đilas...Đilas je rekao da su razgovori DS sa koalicionim partnerima bili dobri i da su precizirane osnove programa - da nema zamrzavanja plata i penzija, da trošak...






