Izvor: Glas javnosti, 06.Okt.2010, 07:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Crvene beretke" bez ordenja
BEOGRAD - Na osnovu predloga Komisije za odlikovanja, predsednik Srbije Boris Tadić doneo je danas Ukaz o oduzimanju odlikovanja osuđenim pripadnicima JSO.
Komisija je utvrdila da su oni pravosnažno osuđeni za najteža krivična dela i da su postupali suprotno javnom poretku i moralu, što ih čini nedostojnim odlikovanja.
U saopštenju komisije se navodi i da će biti razmotreni predlozi za oduzimanje odlikovanja i za sve druge koji su osuđeni za najteža krivična dela. Odlikovanja su oduzeta Miloradu Ulemeku, Miloradu Bracanoviću, Nenadu Bujoševiću i Dušku Maričiću.
B92
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








