
Izvor: RTS, 01.Nov.2010, 18:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Koliko često zvoni 9191?
Broj poziva na dežurni telefon na koji građani mogu da prijave informacije o haškim beguncima se ne smanjuje. Pojedine informacije se proveravaju, tvrdi šef kabineta direktora BIA Jovan Stojić.
Petog dana od kada je Vlada Srbije uvišestručila novčane nagrade za informaciju o odbeglim haškim optuženicima Ratkom Mladićem i Goranom Hadžićem, broj poziva na dežurni telefon 9191 se ne smanjuje. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Nadležni tvrde da se pojedine informacije šalju na proveru.
Kako je Tanjugu rekao šef kabineta direktora Bezbednosno-informativne agencije Jovan Stojić broj poziva je od četvrtka povećan u "značajnoj meri".
"Informacija ima raznih, a one koje ostavljaju utsak da su validne prosleđuju se na proveru našoj operativnoj sedinici", rekao je Stojić.
Prema njegovim rečima, za sada, nema nikakvih konkretnih potvrda da te informacije imaju neki osnov.
Stojić kaže da nije baš sasvim tačno da dežurni telefon ne prestaje da zvoni, kao i da telefon nije predviđen samo za informacije o haškim beguncima.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da će se tek videti da li će "uroditi plodom" povećanje novčane nagrade za informaciju koja bi dovela do hapšenja haškog optuženika Ratka Mladića.
Povećanje nagrade sa milion na 10 miliona evra pokazatelj je da Srbija ozbiljno shvata saradnju sa Haškim tribunalom i pokazatelj političke volje da se pitanje saradnje sa Tribunalom završi.
Dežurni telefon 9191 ustanovljen je 1. maja 2006. godine i bira se bez pozivnog broja sa mobilne i fiksne telefonije na čitavoj teritoriji Srbije.
Vlada Srbije je u četvrtak odlučila da udesetodstruči iznos novčane nagrade za informaciju o Mladiću sa milion na 10 miliona evra, a za Hadžića sa 250.000 na milion evra.
Pogledaj vesti o: BIA