CIA snajka CIA

Izvor: Kurir, 15.Jan.2010, 03:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CIA snajka CIA

BEOGRAD - Srbija je obaveštajno okupirana država!
Više od 5.000 špijuna umreženo radi za interese stranih država. Pozicionirani su


BIA: SUPROTSTAVLJAMO SE

Jovan Stojić, šef kabineta direktora BIA, kaže da je uobičajeno da bezbednosne službe određuju svoje zvanične predstavnika za saradnju s drugim bezbednosnim agencijama.

- Suština saradnje sa stranim službama jeste razmena informacija od bezbednosnog značaja, ne samo >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << preko kontakata s njihovim predstavnicima već i kroz sastanke eksperata, održavanje stručnih kurseva, obuke i izvođenja zajedničkih akcija. Cilj saradnje sa stranim službama je borba protiv terorizma, organizovanog kriminala, trgovine oružjem, ljudima - navodi Stojić i dodaje da se delovanjem tajnih agenata stranih obaveštajnih službi bavi Kontraobaveštajni sektor BIA.

- Njihov zadatak je da se suprotstave prikrivenoj delatnosti stranih obaveštajnih službi na teritoriji naše države. Cilj BIA je da svojim, pre svega preventivnim delovanjem spreči, odnosno u što većoj meri osujeti aktivnosti i planove stranih obaveštajnih službi usmerenih protiv interesa Srbije - kaže šef kabineta direktora BIA.

DanaDrašković: Saradnici uglavnom naši ljudi

Nesuđeni kandidat za direktora BIA Dana Drašković kaže da je Srbija još uvek veoma nestabilno područje i da je logično da zemljom vršljaju strane službe.

- I dalje je moguće izbijanje raznih sukoba, pa i oružanih. Najpre zbog odnosa Srbije i Kosova, koji su veoma zategnuti, skoro nerešivi. Srbija nije članica EU i NATO, pa se ponaša mimo svih pravila. Zaoštrava sukobe sa susedima do prekida diplomatskih odnosa. Sve su to razlozi da strane službe borave ovde. Najprisutnije su hrvatska, albanska, ruska i turska, zatim britanska, američka, italijanska, mađarska i rumunska. Međutim, tu je neizbežna ekonomska, industrijska špijunaža, čiji su interesi jasni zbog promena sistema svojine i privatizacije. Na tom polju rade sve službe, a najagilnije su austrijska, slovenačka, kineska i japanska. Saradnici svih ovih službi su većinom naši građani - tvrdi Draškovićeva.
Pogledaj vesti o: CIA

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.