Vučić: Razgovor sa Ramom je šansa za srpsku privredu i izvoz u Albaniju

Izvor: Press, 28.Avg.2014, 23:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić: Razgovor sa Ramom je šansa za srpsku privredu i izvoz u Albaniju

On je, u izjavi novinarima u Berlinu, podsetio da je ovo prvi sastanak lidera dve zemlje posle 68 godina, i da ni nemačka kancelarka Angela Merkel, kada joj je to rekao, nije mogla da veruje da su se Tito i Enver Hodža poslednji put sreli 1946. godine, kao i da posle toga nikada nije bilo susreta na vrhu.

"Mi ćemo biti dobri domaćini. Razgovaraćemo o ozbiljnim temama i mislim da je to velika šansa za srpske privrednike. >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << To je prilika za izvoz, jer Albanija predstavlja idealno tržište za Srbiju", rekao je Vučić uz napomenu da treba dobro da osmislimo nastup na tom tržištu, da napravimo dugoročno dobar biznis. 

"Naši timovi će napraviti konkretan program sa konkretnim rezultatima", najavio je Vučić.

S tim u vezi je pomenuo da je u svojoj završnoj reči večeras zamolio kancelarku Merkel da ostane prisutna na Balkanu i da bi nam najviše značilo da imamo prolazno vreme, da proverimo ono što radimo, da ne bismo iduće godine, kada je Austrija domaćin, došli do istih lepih želja.

"Takav će biti razgovor i sa Ramom", zaključio je Vučić.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.