Izvor: Akter, 09.Dec.2015, 16:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tajm: Angela Merkel - Ličnost godine
Američki časopis "Tajm" proglasio je nemačku kancelarku Angelu Merkel za "Ličnost godine" 2015, ističući njenu upornost i vođstvo u rešavanju problema evropskih dugova i izbegličke krize
"Lideri su na testu samo kada ljudi ne žele da ih slede", navela je urednica "Tajma" Nensi Gibs.
Kako se navodi u obrazloženju, Merkelova je od svoje zemlje zahtevala više nego što bi se većina političara usudila, ostajući čvrsta protiv tiranije i prenagljenosti, >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << i efikasna u pružanju moralnog vođstva u svetu u kome toga nema mnogo, prenose agencije.
Pored Merkelove, u užem izboru za "Tajmovu" ličnost godine 2015. bilo je još sedam kandidata - američki milijarder Donald Tramp, vođa terorističke Islamske države Abu Bakr Al-Bagdadi, predsednik Irana Hasan Ruhani, ruski predsednik Vladimir Putin, zvezda rijaliti programa Kejtlin Džener, izvršni direktor kompanije "Uber" Travis Kalanik i aktivisti pokreta "Crni životi su važni".
Pogledaj vesti o: Angela Merkel











