Spor sa Merkelovom je istorija

Izvor: B92, 08.Jul.2018, 17:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Spor sa Merkelovom je istorija"

Spor sa Angelom Merkel po pitanju migracija je istorija, izjavio je nemački ministar unutrašnjih poslova i lider Hrišćansko-socijalne unije Horst Zehofer.

"Vetrobransko staklo je veće od retrovizora", rekao je Zehofer.

On je za nemački Bild am Zontag izjavio da je nemačka vlada na putu da smanji podršku koju ima desničarka stranka Alternativa za nemačku, odnosno da uništi uzrok koji je doveo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << do porasta popularnosti te stranke, prenosi AP.

Nakon spora koji je pretio da ugrozi koaliciju, lideri vladajućih stranaka CSU i Hrišćansko-demokratske unije nedavno su postigli sporazum da vrate iz Nemačke migrante koji su već zatražili azil u nekoj drugoj državi-članici EU.

Zehofer je za sporazum rekao da šalje "signal svetu da se ilegalna migracija ne isplati".

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.